Én osztom a nézetét. Az, hogy angolul tudsz legalább közép szinten a mai világban kb alap. Elengedhetetlen. A programozást, mint gondolkodási módot és szemléletet pedig igenis oktatni kellene minél fiatalabb kortól. Az, hogy milyen programozási nyelven tanulják a gyerekek nem lényeg. Angolul tanuláshoz nem kell tanár. Angol tudásom 70%át nem iskolában szereztem.
Náhóczki Náhó Gábor De tanultál nyelvet. Szóval kell tanulni nyelvet annak, aki nem a fontosabb világnyelvek egyikét tanulja anyanyelvként. Tim is valszeg USA viszonyok között tette a kijelentést, nem globálisan (bevallom, nem olvastam még a cikket).
Az algoritmikus gondolkodást kell megtanulni, meg összetett rendszerek áttekintését és modellezését. A szorosan vett programozás tipikus MI feladat, nincs értelme tanulni. Pár és vége, nem fogunk olyat csinálni.
Nem tudom mi a helyzet az egész USA-ban, az államok szervezik a közoktatást. Kaliforniában és gondolom más államok középiskoláiban kötelező az idegen nyelv tanulása, lányom iskolájában spanyol, francia és filippino közül lehet választani. Valóban nincs sok értelme az angol anyanyelvűek számára. Szerintem az lenne a legjobb, ha idegen nyelv helyett lehetne választani programozási nyelvet.
Az nem úgy volt, hogy kódolni már az AI fog? Vagy ezek szerint ő ebben annyira azért nem hisz.
Gyulával értek egyet, az algoritmikus gondolkodás a lényeg, de az már a mateknak is része. Ehhez eszköz lehet programozás is, de nem hinném, hogy minden halandót ezzel kellene fárasztani. Ha csak annyira része az oktatásnak, hogy az alapján abba az irányba is specializálódhat az ember tovább, az már bőven elég.
Biztos kellenek majd a nyelvtudás híján beilleszkedni képtelen, kiszolgáltatott, így olcsó programozók. :)
VálaszTörlésEzt vagy poénnak szánta, vagy eget verő baromság.
VálaszTörlésAkinek angol az anyanyelve, eligazodik a világban és az informatikában…
VálaszTörlésAkinek nem, az…
Ha Magyarországra született volna, máshogy gondolkozna.
VálaszTörlésÉn osztom a nézetét. Az, hogy angolul tudsz legalább közép szinten a mai világban kb alap. Elengedhetetlen. A programozást, mint gondolkodási módot és szemléletet pedig igenis oktatni kellene minél fiatalabb kortól. Az, hogy milyen programozási nyelven tanulják a gyerekek nem lényeg. Angolul tanuláshoz nem kell tanár. Angol tudásom 70%át nem iskolában szereztem.
VálaszTörlésNáhóczki Náhó Gábor De tanultál nyelvet. Szóval kell tanulni nyelvet annak, aki nem a fontosabb világnyelvek egyikét tanulja anyanyelvként. Tim is valszeg USA viszonyok között tette a kijelentést, nem globálisan (bevallom, nem olvastam még a cikket).
VálaszTörlésUSA-ban van kötelező nyelvoktatás? o.O
VálaszTörlésAttila Debreceni Azt nemtom kötelező-e, de tanulnak azért nyelveket. Otto Olah gondolom tud nyilatkozni az ügyben.
VálaszTörlésAz algoritmikus gondolkodást kell megtanulni, meg összetett rendszerek áttekintését és modellezését. A szorosan vett programozás tipikus MI feladat, nincs értelme tanulni. Pár és vége, nem fogunk olyat csinálni.
VálaszTörlésPersze, ha ezt nevezte programozásnak, akkor egyetértek vele. Ami a nyelveket illeti, ma még fontos, de lehet hogy jön a Bábelhal.
VálaszTörlésNem tudom mi a helyzet az egész USA-ban, az államok szervezik a közoktatást. Kaliforniában és gondolom más államok középiskoláiban kötelező az idegen nyelv tanulása, lányom iskolájában spanyol, francia és filippino közül lehet választani. Valóban nincs sok értelme az angol anyanyelvűek számára. Szerintem az lenne a legjobb, ha idegen nyelv helyett lehetne választani programozási nyelvet.
VálaszTörlésHazánkban majd úgy lesz, hogy lehet választani eszperantó és fortran között.
VálaszTörlésSancho Vi At Ha a kdmp fogja szabályozni, akkor valami holt nyelvre tippelnék, ha a fidesz, akkor csak orosz lehet.
VálaszTörlésTamás Nagy arámi. A héber rosszul venné ki magát.
VálaszTörlésAz nem úgy volt, hogy kódolni már az AI fog? Vagy ezek szerint ő ebben annyira azért nem hisz.
VálaszTörlésGyulával értek egyet, az algoritmikus gondolkodás a lényeg, de az már a mateknak is része. Ehhez eszköz lehet programozás is, de nem hinném, hogy minden halandót ezzel kellene fárasztani. Ha csak annyira része az oktatásnak, hogy az alapján abba az irányba is specializálódhat az ember tovább, az már bőven elég.