Mindegyik nagy cég fejlesztett képértelmező MI-t. Mindegyik valami komoly hibát vétett, pl. majomnak sorolta be a feketéket. A Google, a Microsoft, a Flickr is belefutott ebbe a hibába. Pedig jó MI-t fejlesztettek.
Sancho Vi At Ez a majom dolog nemcsak urban legend? Egy elég primitív, házitáji öntanuló algoritmusnak is simán kell menjen a megkülönböztetés akár már 100 kép után is. vagy valami nagyon korai verzió volt, még az 1900-as évekből?
Horváth Gyula Azóta kijavították, hangoltak mindegyiken. Had' ne keressem ki az ezekről szóló híranyagokat. A Google ezek után publikálta a képfelismerő AI-t, hogy segítsen a közösség megérteni a működés hibáit, lényegi problémáit. Mellékesen kapcsolódik csak ide: ebből született a visszafelé működtetésből adódó fotófestő megoldás, melynek egyik konkrét végterméke pl. a prisma-ai.com is.
Aha, náci reakció a náci állítás ellenében. Szép.
VálaszTörlésEzekből a példákból egy látszik elég jól, hogy a kereső algoritmusban semmilyen érdemi MI nincs még. Ezért aztán mindenki könnyedén manipulálhatja.
VálaszTörlésHorváth Gyula A MI is csak olyan, mint a tervezője. Ha rasszista, akkor a MI is az lesz.
VálaszTörlésNem feltétlenül. Egy jó MI önállóan alakítja ki a véleményét.
VálaszTörlésMindegyik nagy cég fejlesztett képértelmező MI-t. Mindegyik valami komoly hibát vétett, pl. majomnak sorolta be a feketéket. A Google, a Microsoft, a Flickr is belefutott ebbe a hibába. Pedig jó MI-t fejlesztettek.
VálaszTörlésHa nem lennénk ennyire agyba-főbe polkorrektek ezen csak nevetnénk. De mostanában illik felháborodni ezeken. Vigyázzunk, ki ne lógjunk a sorból! ;)
VálaszTörlésA legjobb vigyázni, hogy nehogy vigyázni kelljen rád. 😂
VálaszTörlésAzért nem minden akar megölni ami megmozdul. Ezt nem árt észben tartani!
VálaszTörlésSancho Vi At Ez a majom dolog nemcsak urban legend? Egy elég primitív, házitáji öntanuló algoritmusnak is simán kell menjen a megkülönböztetés akár már 100 kép után is. vagy valami nagyon korai verzió volt, még az 1900-as évekből?
VálaszTörlésHorváth Gyula Azóta kijavították, hangoltak mindegyiken. Had' ne keressem ki az ezekről szóló híranyagokat. A Google ezek után publikálta a képfelismerő AI-t, hogy segítsen a közösség megérteni a működés hibáit, lényegi problémáit. Mellékesen kapcsolódik csak ide: ebből született a visszafelé működtetésből adódó fotófestő megoldás, melynek egyik konkrét végterméke pl. a prisma-ai.com is.
VálaszTörlésSancho Vi At Ne keresd, elhiszem. Csak meglepődtem.
VálaszTörlés